OZT o ciężkim przebiegu u 26-letniej kobiety

Kobieta l.26.OZT o ciężkim przebiegu.K85, Płyn w obu jamach opłucnowych. J.90. Zapalenie otrzewnej. TK- Miąższ trzustki obrzęknięty bez cech ogniskowej martwicy. Wokół trzustki widoczny naciek zapalny tk. tłuszczowej okołotrzustkowej z tworzącymi się zbiornikami. Widoczny naciek zapalny i obrzęk krezki. Po 5 dniach od tego TK została wypisana do domu. Nie znaleziono przyczyny OZT. Pytanie? Nie wiem. czy na podstawie tego wyniku można stwierdzić, że wszystko wróci do normy?OB 25. Kreon 2x 25000

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji stosuje się leczenie zachowawcze. Ostre zapalenie trzustki jest uleczalne.