OZT o ciężkim przebiegu u 26-letniej kobiety
Kobieta l.26.OZT o ciężkim przebiegu.K85, Płyn w obu jamach opłucnowych. J.90. Zapalenie otrzewnej. TK- Miąższ trzustki obrzęknięty bez cech ogniskowej martwicy. Wokół trzustki widoczny naciek zapalny tk. tłuszczowej okołotrzustkowej z tworzącymi się zbiornikami. Widoczny naciek zapalny i obrzęk krezki. Po 5 dniach od tego TK została wypisana do domu. Nie znaleziono przyczyny OZT. Pytanie? Nie wiem. czy na podstawie tego wyniku można stwierdzić, że wszystko wróci do normy?OB 25. Kreon 2x 25000

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji stosuje się leczenie zachowawcze. Ostre zapalenie trzustki jest uleczalne.