Pajączki w okolicach kostki a morsowanie

Dzień dobry.Zaczynam się zmagać z pojawiającymi się pajączkami w okolicach kostki oraz z trochę większymi już widocznymi żyłami w okolicy powyzej dołu podkolanowego na tylnej części nogi.Czy w takiej sytuacji jest wskazane zimowe morsowanie?Czy zażywanie kąpieli w lodowatej wodzie może mieć zbawienny wpływ na żylaki.Uczucie ciężkich nóg zaczynam odczuwać juz nawet w porze zimowej.Proszę o udzielenie rzetelnej informacji medycznej. Z wyrazami szacunku - Mirek

Witam serdecznie, teoria profilaktyki żylaków stanowi, że należy stosować zimno i uciskać stopę wraz z łydką. Morsowanie - jestem za, pływanie - jestem jeszcze bardziej za! Proponuję kompleksowe rozwiązanie żylaków na drodze zabiegowej. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog - zapraszam do mojego gabinetu w Gliwicach