Palenie marihuany w obecności dziecka

Witam. Jestem mama 6 miesiecznego synka. Ostatnio do męża przyjechał znajomy i mieliśmy razem pojechać na wycieczkę w góry. Chwile przed podróżą zapalili skręta. Zauważyłam to i kategorycznie odmowilam podróży z nimi i z dzieckiem poniewaz kierowca palił. Wyszłam na chisteryczke i ze przesadzam przecież to tylko pare machow. Ale Co by była ze mnie za matka gdybym sie na to zgodziła ? Czy miałam racje ?

Dzień dobry,

Tak !
Poza różnymi efektami, palenie marihuany powoduje również zaburzenia koncentracji uwagi co ma istotny NEGATYWNY WPŁYW na zdolność prowadzenia pojazdów.
Analogicznie to trochę tak, jakby Pani mąż/znajomy przekonywał, że wypicie paru kieliszków nie jest niczym złym przed podróżą.

Witam Panią Serdecznie,

Podzielam Pani zdanie, odnośnie Pani decyzji.

Zachęcam Panią do spokojnego zakomunikowania mężowi, żeby na przyszłość zwracał uwagę na potrzeby Pani i Waszego synka.

Życzę Wam wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej