Palenie papierosów a trudność w złapaniu pełnego oddechu

Dzień dobry, od wczorajszego wieczoru mam dziwną dolegliwość, mianowicie mam wrażenie niepełnego od dechu, jak by mnie cos blokowało dopiero po chwili mogę złapać taki pełen oddech. trwało to przez cały dzień w chwili obecnej również. Jestem palaczem, palę ok. 9 lat a mój wiek to 25 lat. Jakieś wskazówki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem infekcji, chorób płuc, schorzeń układu krążenia jak też mogą mieć podłoże psychogenne. Jeśli objawy będą się utrzymywać, sugeruję ocenę lekarza POZ.