Palenie papierosów i stosowanie Desmoxan w pierwszych tygodniach ciąży

Czy istnieje możliwość, że dziecko urodzi się chore po stosowaniu leku Desmoxan na rzucanie palenia, będąc w pierwszych TC ? Jaki wpływ na dziecko ma palenie papierosów w 7 TC ?

Mikołaj Cyganok

Witam! Zgodnie z zaleceniami producenta, nie należy stosować leku Desmoxan w ciąży i okresie karmienia piersią. Proszę również pamiętać o negatywnych skutkach palenia dla przyszłej pociechy. Skutkiem palenia w tak wczesnym i wrażliwym okresie ciąży może być m. in. niska masa urodzeniowa dziecka, oraz wiele innych schorzeń, którym można zapobiec, rzucając nałóg. W razie jakichkolwiek wątpliwości, sugeruję skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże. Z pewnością rozwieje on wszelkie wątpliwości.