Palenie sziszy a działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Czy sporadyczne palenie sziszy (np.raz na 2 miesiące) ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że nie. Powyższe postępowanie jest niekorzystne dla Pani zdrowia. Zwiększa prawdopodobieństwo działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych.

Milena Lubowicz

Nie, nie powinno mieć to wpływu na ochronę antykoncepcyjna.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przy stosowaniu antykoncepcji z estgenami nie powinno się palić tytoniu.

Pozdrawiam.