Palpitacje serca w 13 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 13-stym tygodniu ciąży. Ale boję się bo mam drgania serca,tzw.palpitacje jedno drganie za drugim.Odczuwam dziwne szarpniecia w klatce piersiowej.Badania kardiologiczne mam wporzadku. Czy jest to szkodliwe dla dziecka i dla mnie.

Małgorzata Panek

Przyspieszenie akcji serca może być związane z ciąża, która jest obciążeniem dla organizmu. Jeśli badania kardiologiczne są prawidłowe, to nie ma powodu do obaw. W przypadku nasilenia się dolegliwości proszę zgłosić do ginekologa lub do szpitala. Proszę pamiętać o wizytach kontrolnych.
Pozdrawiam