Paniczny lęk przed chorobą

Witam Mam nawrot anginy ropnej po złe wyleczonej poprzedniej. Jestem strasznym hipochondrykiem od 7 lat, od 2 tygodni nie mogę spać, całymi nocami siedzę i płacze, ze to z pewnością białaczka. Jestem wykończony tym. Lekarz zlecił mi wykonanie badań, cała noc nie spałem, tylko przerażony czekałem na 7 rano. Chciałem niemal, ze uciec dziś z gabinetu. Robiłem wyniki, jestem w trakcie infekcji bakteryjnej, całe gardło w ropie, gorączka około 38 i fatalny stan psychiczny. Otrzymałem właśnie wyniki krwi i są chyba złe. Jestem przerażony, wszystkie odczyny z strzałka odpowiadają nowotworowi. Leukocyty 12.53 ! Norma do 11 Erytrocyty 5.5 Hemoglobina 15.5 Hematokryt 46 MCV 83.5 MCH 28.5 MCHC 34.1 RDW 12.8 Płytki krwi 244 MPV 10.9 I teraz najgorsze NEUROCYTY 77% norma do 75% (9.5 a norma jest do 7.5) LIMFOCYTY 10% norma od 12% (1.40 a norma jest od 1.50) MONOCYTY 11% EOZYNOCYTY 0.1% BAZOCYTY 0.2% CRP 90 Mononukleoza ujemny Wszytskie próby wątrobowe w normie, po samym środku. Błagam o uspokojenie, czytałem wszystkie artykuły, ze to świadczy o białaczce. Moja mama, która jest pielęgniarka na internie, stwierdziła, ze lekarz przy takiej infekcji pogratulowałby mi wyników, ale wiem ze chce mnie pocieszyć, bo wie ze nie są dobre. Błagam jeśli mam nowotwor to proszę nie odpowiadać. Chciałbym się wybrać na terapie psychiatryczna.

Szanowny Panie, wyniki wskazują prędzej na infekcję a niżeli nowotwór. Proszę pilnie udać się do psychiatry. Serdecznie pozdrawiam

Witam Pana,
Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan pierwszy
wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać różnych fobii – stąd
u Pana lęk przed śmiercią, przed chorobą.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana
bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią czy przed chorobą
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na tanatofobię
czy na hipochondrię, która jest silnym zaburzeniem
nerwicowym, odczuwają różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Nie możemy wybrać czasu, miejsca i sposobu
umierania, ale możemy wybrać sposób,
w jaki spędzimy resztę życia.
Przed Panem wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżył je Pan ciesząc
się każdym dniem swojego życia
i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej
psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana lęków
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany, a Pan odzyska
spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl