Paniczny lęk przed chorobami u dzieci

Od kilku miesięcy cierpię z powodu panicznego lęku przed chorobami u dzieci! Każdy nawet najdrobniejszy szczegół sprawdzam w internecie a tam wszystkie obiawy kierują się na nowotwory! Z powodu tego lęku nie mogę spać jeść I normalnie funkcjonować! Jestem tym potwornie zmęczona a i tak ciągle czytam o chorobach i ich objawach... Proszę o radę czy mogę sama coś z tym zrobić czy konieczna jest wizyta w poradni?

Dzień dobry,

Proszę znależć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Neriwc / Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam.Polecam Pani udanie się na konsultację do psychoterapeuty.Nie jest wskazane żeby została Pani sama z tym problemem ponieważ z tego co Pani pisze lęki nasilają się i wpływają na różne obszary Pani życia.Życzę odwagi do tej decyzji i powodzenia.Pozdrawiam