Paniczny lęk przed konfrontacją

Witam. Jestem perfekcjonistką i odczuwam paniczny lęk przed tym, że ktoś może źle o mnie pomyśleć. W sytuacji stresowej - cała drżę, moja twarz wykrzywia się nienaturalnie, a twarz, szyja i dekolt pokrywają się nieregularnymi czerwonymi plamami. Ze strachu przed tymi objawami unikam konfrontacji z lęku przed ośmieszeniem. Do tego dochodzą zaburzenia odżywiania, ciagłe problemy z nadwagą napadami obżarstwa. Czuję się bezwartościowa. Pomóżcie mi błagam. Jaki powinien być mój następny krok?

Mnie również nie pozostaje nic innego jak zaproponować Pani terapię. Głowa do góry- ona naprawdę może pomóc :) Osobiście polecam w tym wypadku EMDR, metodę którą na zasadzie "odczuwania" będzie mogła Pani przerabiać wspomniane powyżej problemy. Nie ma się co bowiem oszukiwać- z czegoś konkretnego one wynikają, a wyobrażam sobie jak skutecznie mogą one utrudnić życie. Proszę spróbować sięgnąć po pomoc, może być Pani naprawdę zaskoczona wynikami. Ja ze swojej strony pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Monika