Paniczny lęk przed ludźmi i przed samotnością

Witam. Chciałem zapytać, czy to jest normalne, że przy kontakcie jakimkolwiek z ludźmi panicznie się ich boję a jednocześnie pragnę uciec od samotności i iść do ludzi? Mam już 22 lata i strasznie boję się samotności, że nie znajdę wymarzonej partnerki z którą bym był dlatego, że jest fantastyczną osobą a nie z obawy przed samotnością.. Ciężko tak dalej żyć.

Witam.Uważam że powinien Pan zgłosić się na psychoterapię do wykwalifikowanego psychoterapeuty.Nie dobrze żeby pozostawał Pan sam z tym problemem który ewidentnie wpływa na Pana samopoczucie i relacje z ludźmi.Pozdrawiam

Coś powoduje, że odczuwa Pan taki silny lęk przed ludźmi. Wydaje się, że jest Pan w stałym konflikcie między byciem z ludźmi a ucieczką od nich. Co? Trudno stawiać hipotezy, ponieważ u każdego człowieka przyczyny mogą być inne. A tkwią one zazwyczaj w przeszłych doświadczeniach z ludźmi. zachęcam do psychoterapii i przyjrzenia się temu w bezpiecznych warunkach gabinetu psychoterapeuty.