Paniczny lęk przed wysokością

Witam!panicznie boje sie wysokości,odczuwam ogromny lęk!Gdzie mogę szukac pomocy bo juz sobie z ta fobia nie radze...Patryk 34 lata

Dzień dobry,

U psychoterapeuty - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam
Pomoże terapia poznawczo-behawioralna. Warto zajrzeć również na stronę Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Dzień dobry,
bardzo skuteczna w tego typu zaburzeniach jest terapia poznawczo-behawioralna z której można skorzystać w ramach NFZ.
Proszę jednak pamiętać, że największą pracę wykonuje pacjent a skuteczność terapii jest tym większa, im większe jest zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Dzień dobry, z pana opisu wynika, że lęk wysokości z którym się pan boryka w znacznym stopniu utrudnia panu funkcjonowanie. Zachęcam do jak najszybszego podjęcia psychoterapii. Najszybsze rezultaty powinna przynieść terapia prowadzona w nurcie behawioralno - poznawczym, aby lepiej przyjrzeć się przyczyna lęku zachęcam do terapii psychodynamicznej. Pozdrawiam.