Paniczny strach przed porodem i bólem w trzecim miesiącu ciąży

Witam, nie moge znalesc psychologa w moim miescie ktory pomoglby zwalczyc moj paniczny strach przed porodem jak i bolem. Myslalam ze strach jest ludzka rzecza, ale nie w 3 miesiacu ciazy juz. Nie moge funkcjonowac bez myslenia o porodzie, slucham opinii bo szukam zlotego srodku na uspokojenie sie. Piekny czas przede mna, jeszcze 6 miesiecy a dla mnie to jest płacz, brak innego zajecia jak siedzenie na forach i czytanie...czytanie. Jest coraz gorzej, maz nie wie jak mi pomoc, ani mama.

Dzień dobry, jeśli mogę panią o coś prosić, to proszę przestać zaglądać na fora. Z tego, co pani pisze zaglądanie tam raczej pani nie uspokaja, a wręcz przeciwnie nakręca pani lęk. Proszę też, aby nie dała pani nikomu opowiadać sobie opowieści o różnych trudnych porodach itp. To także pani nie uspokoi. Po pierwsze, to nie są pani przeżycia, a po drugie wzmagają niepokój. To, co panią uspokoi to wiedza na temat tego wszystkiego, co się aktualnie z panią dzieje. A jest to, proszę mi wierzyć fascynujące. Bardzo radzę zapisać się do dobrej szkoły rodzenia. Kupić mądrą książkę dotyczącą ciąży i porodu oraz książkę, która dostarczy pani informacji na temat pielęgnacji i karmienia maluszka lub tego, co panią zainteresuje. Pomocna może też być wizualizacja dobrego porodu i urodzenia zdrowego dziecka. Proszę też nie dodawać sobie różnych emocji, gdyż poziom hormonów w ciąży dostarcza ich kobiecie (czyli tych emocji) już wystarczająco dużo. Trzymam za panią kciuki i pozdrawiam serdecznie

Po pierwsze - zakończyć lekturę forów. Proszę zamiast tego spędzić miły czas z mężem, rodziną, znajomymi - wybrać się na spacer, rejs, film do kina. Cokolwiek, byleby nie było to poszukiwanie informacji na forach o różnym stopniu "eksperctwa". Polecam porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę, aby rozwiał wszelkie Pani wątpliwości, obawy i pytania - strach bowiem wynikać w tym wypadku może z niewiedzy (wszak poszukuje Pani jakichś informacji o ciązy na forach). Powiększenie swojej wiedzy nt. ciązy, porodu itd pozwoli się Pani uspokoić.
Dodatkowo polecam wybrać się na konsultację z psychologiem, który - po osobistym kontakcie - będzie mógł najlepiej dostosować do Pani metody radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.