Paniczny strach przed wizytą u lekarza

Panicznie boję się badań u lekarza, od 7 lat nie robiłam żadnym badań, bo silny lęk przed oczekiwaniem na wynik, mi to uniemożliwia. Wcześniej robiąc zwykłą morfologie wyobrażałam sobie że na pewno mam raka, robiąc USG, że jakiegoś guza. Nie przekonuje mnie że to mi moze uratować życie i lepiej zapobiegać , poza tym nieustannie odczuwam jakieś dolegliwości zdrowotne, co zwiększa mój poziom stresu i niepokój o zdrowie.

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, celem dokładnej diagnozy i podjęcia leczenia.

Witam,
opisywane przez Panią objawy podwyższonego lęku mogą wiązać się z zaburzeniami lękowymi (tzw. nerwicą). Symptomy takie podlegają leczeniu. Dlatego zachęcam Panią do rozważenia konsultacji u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty i ewentualnego podjęcia leczenia.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń lękowych zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Witam serdecznie,
dolegliwości zdrowotne mogą mieć przyczyny emocjonalne. To działa jak błędne koło - im więcej się Pani martwi, więcej się na tym koncentruje, więcej zauważa symptomów, tym większy stres. I na odwrót - większy stres wzmaga objawy, pogorsza samopoczucie, wywołuje bóle.
Gdy robiła Pani te badania - czy ich wynik faktycznie był taki zły? Leczy się Pani na nawotwór? Czasem nasze wyobrażenia są straszniejsze niż rzeczywistość.
Muszę Pani powiedzieć, że opisane przez Panią objawy wskazują na nerwicę.
Proszę się zacząć leczyć u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie.