Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Paniczny strach przed wysiłkiem a nerwica lękowa

Panicznie boję się wysiłku. Kiedy przychodzi mi coś robić to cały się stresuję. Czytałem sporo o tym i wyczytałem,że to może być nerwica lękowa.Do tego jakieś nerwobóle w mostku, pleców, nerek, duszności. Przed wszystkim się stresuję i denerwuję.Cały czas mi chodzi noga z nerwów. Badania takie jak echo serca, prześwietlenie klatki piersiowej, tomografia głowy i klatki piersiowej, ekg serca, usg jamy brzusznej wyszły dobrze, a miałem robione te badania rok temu. Gdzie szukać problemu?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Na początku chciałabym zaznaczyć, że do postawienia diagnozy potwierdzającej lub wykluczającej występowanie u Pana nerwicy konieczny jest dokładny wywiad psychologiczny.
Nie mniej jednak objawy, które Pan opisuje (poczucie silnego, częstego stresu, nerwobóle w mostku, pleców, nerek, duszności) mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Jeżeli wyniki badań ogólnych nie wykazały problemów zdrowotnych warto skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.
Współczesna medycyna oraz psychoterapia oferują wiele możliwości leczenia zburzeń tego typu i naprawdę warto z nich skorzystać aby poprawić jakość życia. Chroniczny stres charakterystyczny dla nerwic jest bardzo wyniszczający i może prowadzić do innych problemów takich jak pogarszający się stan zdrowia fizycznego czy depresję. Dlatego warto zwrócić się z tym do specjalisty i zadbać o zdrowie psychiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy