Panika przed śmiercią

Witam. Mam spory problem z moim partnerem. Od kilku dni po rozmowie z przyjaciółką zaczął bać się śmierci. Niby rozmowa była zwyczajna - o problemach życiowych ale potem dostał ataku paniki. To utrzymuje się już jakiś czas. Niby nie trzęsie się, nie brakuje mu powietrza ani nie płacze... Dużo rozmawialiśmy. Rozmawiał też z rodzicami i na chwilę go to uspokoiło. Ale teraz jak budzę się w nocy to widzę, że nie śpi. Gnębi go to. Boi się nicości. Stracił poczucie rzeczywistości.

Witam,
Często jest tak,że ukryty wcześniej problem odżywa w pózniejszych okolicznościach,które w jakiś sposób nawiązują do niego,wywołując lęk.Najwłaściwiej będzie,gdy partner uda się ze swoim lękiem do specjalisty w poradni zdrowia psychicznego i podejmie odpowiednią do diagnozy terapię.
Zachęcam ,bo poczucie zagrożenia może paraliżować aktywnośc w wielu sferach i wymaga uspokojenia psychiki.