Paraliż ręki i zaburzenia mówienia

Mój tata ma ok 50 lat. Cierpi na paraliż ręki ogólnie jest bardzo słaby. Nie jest też zdolny mówić od czasu tego paraliżu. Ostatnio strasznie schudł. Jak go niedawno zobaczyłam to się przeraziłam. W przeszłości dużo pił alkoholu i teraz się to odbija na jego zdrowiu. Ma problemy z wątrobą. Ale od paru dni jest cały zimny ale dużo się poci. Wymiotuje kilka razy na dzień. Ciężko oddycha. Trochę mnie martwi to jak czasami patrzy. Tak jakby się czegoś bał jakby coś było w pokoju. Co mu jest?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy nie są charakterystyczne dla rozpoznania jednej konkretnej choroby i wymagają dokładnej diagnostyki. Proszę zgłosić się do lekarza.

Rozumiem, że chory jest po udarze mózgu? Rozumiem także, ze objawy tzn. niedowład oraz zaburzenia mowy nie nasiliły się?
Jeśli są to nowe objawy, konieczna pilna konsultacja neurologiczna.
Odnośnie pozostałych objawów wskazane jest udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, wykonanie badań podstawowych krwi oraz prawdopodobnie warto będzie zrobić gastrofiberoskopię.