Paralizujący lęk przed śmiercią

Lęk przed śmiercią. Witam, mam zaledwie 20 lat ,a od roku mam okropne myśli o śmierci. Jak zaczynam tylko myśleć że kiedyś umrę dopada mnie paraliżujący lęk.. wpadam w szał .. okropnie się boje.. co zrobic ?

Dzień dobry!

Lęk przed śmiercią jest naturalny i dotyczy wszystkich ludzi. Niekiedy jednak staje się tak, że lęki nasilają się, utrudniają codzienne funkcjonowanie - okresu spokoju i radości są coraz rzadsze, a okresy napięcia, smutku, stresu, coraz częstsze. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, np. zgłaszając się do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam, napady paraliżującego lęku są najczęściej objawem nerwicy, proszę zgłosić się do psychoterapeuty - psychologa klinicznego, który zdiagnozuje Pana stan i zaleci dalszą drogę postępowania. Pozdrawiam