Paraliżujący stres a jakość życia

Witam, mam problem z paraliżującym stresem w różnych sytuacjach, nasila się głównie wtedy, gdy myślę o jezdzie samochodem bo dawno nie jezdziłam a mam w planach kupić samochód. Mój były chłopak mówi, że nie mam doświadczenia, że muszę sobie kupić proste auto itd, troche mnie to dołuje... Ponadto zawsze mówił, że nie umiem gotować, na złe studia poszłam, jestem plotkarą a tak nie jest.Nie mam obecnie wielu znajomych dlatego utrzymuję z nim kontakt czy to on może być powodem stresu przed jazdą?

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Ciągłe wystawienie na krytykę może być przyczyną obniżenia samooceny. Rzutuje to na całość naszego zachowania i radzenia sobie. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w podniesieniu samooceny i walki z lękiem proszę poszukać porady psychologa.

Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
prosta zasada mówi, że powinniśmy otaczać się ludźmi, którzy nas wzmacniają. Proszę sprawdzić jak to się ma w odniesieniu do chłopaka? Czy kiedykolwiek rozmawiałam Pani z nim o tym? Niezależnie od jego postawy i zachowania, liczy się to co Pani myśli i czuje, warto skonsultować swój stan z psychologiem i sprawdzić w jaki sposób może Pani zacząć pracować nad swoją samooceną i nastrojem.

Witam,
Krytyka może obniżać samoocenę i powodować lęk. Prawdą jednak jest, że najlepszym sposobem radzenia sobie z lękiem jest stopniowe oswajanie go. W Pani przypadku warto wziąć kilka lekcji z cierpliwym i wspierającym instruktorem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska