Parcie na mocz po stosunku

Kochałam się z mężem i na drugi dzień miałam częste parcie na mocz - gdy wysikałam się nadal wydawało mi się, że pęcherz jest pełny:(. Czy coś jest nie tak? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Częste parcie na mocz jest typowym objawem zapalenia pęcherza moczowego. Zakażenia łatwo przenoszą się podczas stosunków płciowych (tzw. choroba miesiąca miodowego).

Jeśli objawy utrzymują się, radzę udać się do lekarza rodzinnego, który zleci badanie ogólne moczu i zapisze odpowiednią kurację.

Pozdrawiam serdecznie!