Parcie na odbyt w trakcie stosunku

Dlaczego odczuwam dziwne parcie na odbyt podczas stosunku? Od dwóch tygodni mam dziwne uczucie parcia na odbyt podczas stosunku, nigdy wcześniej nie odczuwałam czegoś podobnego. 29 kwietnia wykonywałam usg dopochwowe które nie wykazało żadnych zmian, zatoka douglasa bezpłynowa. Endometrium linijne grubości 8,1mm. Trzon macicy w przodozgięciu. Jama macicy szczelinowa. Jajnik prawy z pęcherzykiem 18 mm, jajnik lewy drobno pęcherzykowy.Po stosunku czuje ból w odbycie. Proszę o radę. Judyta 28 lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto wybrać się do lekarza przy takim objawie - nie jest powiedziane, że coś wyjdzie nie tak, w pierwszej kolejności nie myślałbym o poważnych chorobach, typu np. endometrioza. Jednak lekarz musi sprawdzić, czy wszystko jest OK, w razie konieczności wykonać dodatkowe badania. Warto jednak podkreślić, że stosunek szczególnie szybki lub w nietypowej pozycji może wyzwalac podobne objawy.