Parcie na stolec

Mam pewien problem, który pojawił się w styczniu. Byłem z kumplem w parku i zachciało mi się załatwić do toalety, więc myślę idę do domu, ale niestety nie zdążyłem. Od tamtego czasu jak gdzieś wychodzę albo w szkole jak jestem mam jakiś lęk i odczucia, że chce mi się do toalety, jak jestem na imprezie tego nie odczuwam, bo nie myślę wtedy o tym. W szkole na lekcji, gdy się nudzę odczuwam taki ból. Nie wiem co mam robić. Są na to jakieś lekarstwa? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Jest to typowy objaw lękowy, będący bezpośrednią konsekwencją stresującej sytuacji, jaka miała miejsce w parku. Sposobem na "odczulenie" takiej reakcji jest praca z psychoterapeutą. Zachęcam do skontaktowania się z psychologiem pracującym metodą poznawczo-behawioralną, gdyż już w ciągu kilku sesji powinien Pan zauważyć wyraźną poprawę funkcjonowania. Zapewniam Pana, że problem jest do przepracowania i nie wymaga to długiego czasu.

Proszę również przestrzegać regularnego trybu życia (pory snu, spożywania posiłków  tej samej porze, etc.), dbać o odpowiednia ilość wysiłku fizycznego, relaksu, może Pan również napić się ciepłego naparu z melisy przed pójściem spać oraz przed wyjściem do szkoły (wycisza, łagodzi lęk, rozluźnia, zmniejsza napięcie psychosomatyczne)

Pozdrawiam serdecznie!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty