Partner z uzależnieniami

WITAM Od jakiegoś czasu córka spotyka się ze starym znajomym jeszcze z gimnazjum. Obecnie oboje studjują. Problem polega na tym,że chłopak podczas rozwodu rodziców zupełnie się pogubił i wpadł w nałóg.Uzależnił się od leków uspakajających. Podobno od roku nic nie brał, ale pojawił się problem. Po wypiciu nawet jednego piwa traci pamięć. chodzi o to, że budzi się rano poobijany, albo tak jak ostatnio mniał pocięte całe ręce chyba żyletką. Gdzie szukać pomocy, od czego zacząć? proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Chłopak powinien zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty czy terapeuty uzależnień, a jednocześnie skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Przeżyte traumy, skłonności osobowościowe mogą skutkować uzależnieniem, samookaleczeniami i innymi zaburzeniami życia psychicznego. Najczęściej przy dobrej motywacji, chęci odzyskania kontroli nad sobą i swoim życiem, jest możliwe stopniowe wyjście z problemów.

Pozdrawiam!