Pasmowate cienie nad przeponą w wyniku RTG

Witam!Odebrałam rtg płuc męża.W opisie:pasmowate cienie nad przeponą po stronie lewej-zwłóknienie i niedodma. Cienie wnęk naczyniowo poszerzone.Przepona płasko ustawiona.Aorta wydłużona.Mąż (58 lat) odczuwa ból w klatce piersiowej(zatykanie), gdy idzie szybciej. Dostał skierowanie do pulmonologa.Nie pali od 15 lat.Czasami się przeziębiał, ale ogólnie nie choruje na nic. interpretację.Pracuje za granicą. Jeszcze mu nie przekazałam wyniku.Proszę o interpretację.Będę wdzięczna. Elżbieta

Witam Pania
zmiany w plucach trzeba wyjasnic.Nie napisala Pani czy wykonano projekcje lewoboczna zy tomografie komputerowa.bol jest niepokoja y wiecwymaga dalszych badan prosze zbytnio nie czekac tylko dzialac
pozdrawiam
I.B

Konieczne będzie wykonanie TK klatki piersiowej celem dokładnej oceny. Dalsze postępowanie zależy od wyniku tego badania. Konieczna również bronchoskopia.