Pasmowate zacienienie w polu środkowym lewego płuca
Czy po urazie żeber(stłuczenie) prześwietlenie RTG wykazało pasmowate zacienienie w polu środkowym lewego płuca- niedodma płytkowa ? zmiany bliznowate ? Pasmowate zwłóknienia w polu dolnym płuca prawego. Wnęki naczyniowe. Czy uraz żeber, który strasznie mi dokucza, mógł spowodować to co opisałam. Zaznaczam, że płuca prześwietlałam 8 stycznia, a wynik obecny mam z dnia 27 stycznia br, a uraz miał miejsce 25 stycznia. Prosze o poradę !

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Pasmowate zacienienia w miąższu płucnym moga być wynikiem zmian pozapalnych, jednak w odniesieniu do wywiadu można przypuszczać iż są one konsekwencją przebytego urazu i miejscowego uszkodzenia płuc.