Pasmowate zagęszczenia nadprzeponowo, po stronie lewej zejściowe zapalenie

Proszę o wyjaśnienie mi wyniku RTG:pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym.Pasmowate zagęszczenia nadprzeponowo po stronie lewej-zejściowe zapalenie.Aorta wydłużona,miażdżycowa.Sylwetka serca w granicach normy.Kąty p-ż wolne.Zrosty przeponowo opłucne w prawym kącie p-s.Anomalia rozwojowa żebra II i III po lewej stronie".Z góry bardzo dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z rzeczy, które mogą niepokoić można wymienić pozostałości po przebytym zapaleniu płuc w formie pasmowatych zagęszczeń. Dodatkowo wzmożony rysunek naczyniowy będący wynikiem niewydolności krążeniowej oraz miażdżyca aorty wymagają konsultacji lekarskiej. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego.