Pasmowate zgrubienie opłucnej w wyniku badania płuc

co oznacz pasmowate zgrubienie oplucnej w ok gurnego bieguna wneki lewei

Mikołaj Cyganok

Witam! Opłucna, jest strukturą błoniastą i wspomniane zmiany w jej obrębie mogą mieć różną etiologię przy podobnym obrazie radiologicznym (m.in zmiany pozapalne), dlatego sugeruję, udać się do lekarza zlecającego wykonanie badania, który w połączeniu wyniku z objawami klinicznymi oraz badaniem fizykalnym, będzie mógł odpowiednio pokierować dalszym procesem diagnostyczno-terapeutycznym.