Patologiczne ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyku w prawej kości biodrowej

Witam, proszę o interpretację w zwykłych słowach badania scyntygrafii u.kostnego. Chodzi o przerzuty. Opis badania: patologiczne ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyku w prawej kości biodrowej. Wniosek: obraz scyntygraficzny u.kostnego z dużym prawdopodobieństwem sugeruje ogniska aktywnego procesu rozrostowego w miednicy. Widzę czarny punkt. Niestety widzę też czarne punkty w nerkach. Czy to oznacza,że są przerzuty w nerkach? Proszę o proste wytłumaczenie.

Nie rozumiem dlaczego opisujący badanie zmienił słownictwo z profesjonalnego:"patologiczne ogniskowe,itd."- wniosek:duże prawdopodobieństwo nowotworu w miednicy!!! - na słownictwo "sloganowe":widzę czarne punkty!!! PROSZĘ WYJAŚNIĆ ZNACZENIE TEGO OPISU Z LEKARZEM , KTÓRY ZLECIŁ/WYKONAŁ BADANIE!!! zż

Rafał Stando

"Czarne punkty" są raczej interpretacją pacjenta odnoszącą się do wydruku graficznego wyniku scyntygrafii. Nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o nerki - to naturalne, że w ich przypadku mamy do czynienia z dużym "świeceniem" - w końcu radiofarmaceutyk jest przez nie wydalany! Także nerki, pęcherz - zazwyczaj są w scyntygrafii miejscami bardzo dużej aktywności.