Patologicznie zmieniony węzeł chłonny w wyniku badania

Witam,proszę o pomoc.Na wyniku badań otrzymałam taką informację: ...w zakresie zgięcia wątrobowego okrężnicy , nieregularny zwężający światło naciek ściany grubości do 2,4cm z cechami przekraczania zarysów zewnętrznych od strony kreski gdzie widoczna jest z nim związana lita nieregularna zmiana ok 2,6x2,2 cm podejrzana jako patologicznie zmieniony węzeł chłonny. Proksymalnie od zwężenia obecne jest okrężne bardziej jednorodne zgrubienie ściany wstępnicy do 1,7cm grubości

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania i dalsza diagnostyka. Przyczyn obrazu w opisie badania może być wiele, nie można ich ustalić jednoznacznie na podstawie wyłącznie pojedynczego wyniku, bez dostępu do pozostałych badań, możliwości zbadania. Wykluczyć należy przede wszystkim chorobę nowotworową.