PCOS a nadmierne owłosienie

Mam regularne miesiączki, i nie mam zaawansowanego trądziku, jedyne co, to wąsik. Moja mama ma ciemne włoski i wąsik, jak ja. Gdy byłam młodsza stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Przyjmuję antykoncepcję doustną Syndi-35, której nie zapisał mi lekarz z powodu pcos. Moje pytanie brzmi, skoro mam jeden z 3 objawów, to może diagnoza była mylna? Fakt tabletki Syndi wpłynęły pozytywnie na mój cykl i włoski, ale zanim je zażywałam, również miałam regularny cykl.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zespół PCOS diagnozuje się w oparciu o badania laboratoryjne oraz USG. Myślę więc, że i w tym przypadku też tak było