PCOS i wyniki badań hormonalnych

Witam, sprawdzałam ostatnie wyniki badań hormonów i przedstawiają się one następująco: - TSH nisko ale w normie 1,8852 (0,3500-4,9400) - prolaktyna niska 4,89 (5,18-25,53) - androstendion podwyższony 2,78 (0,10-2,99) - DHEA-S podwyższony 362,50 (98,8-340) Dodam, że mam stwierdzone od wielu lat PCOS. Mój lekarz gin stwierdził, że jest wszystko w porządku. Ale ja nie jestem do końca przekonana. O czym świadczą te wyniki??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki rzeczywiście w odniesieniu do stwierdzonej już PCOS nie są niepokojące. Proponowałbym jednak wykonać oznaczenie wolnych hormonów tarczycy czyli fT3 i fT4.