PCOS, uciskający ból jajnika i wzdęcia a stosowanie luteiny

Niedawno zdiagnozowano u mnie PCOS - mam masę dużych torbieli na obu jajnikach. Ale oprócz nieregularnych miesiączek nie mam żadnych typowych dla tego schorzenia objawów (jestem szczupła, nie mam nadmiernego owłosienia i trądziku). Lekarz przepisał mi luteinę. Jedno opakowanie już zażyłam. Od paru dni cały czas boli mnie lewy jajnik - ostry, uciskający ból. Mam również wzdęcia i zatwardzenie. Wcześniej również co jakiś czas pobolewał mnie jajnik, ale rzadziej niż teraz. Co może być przyczyną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to wynik wahań hormonalnych.