PCOS, wyniki badań hormonalnych oraz nietolerancja glukozy

Witam, moje pytanie dotyczy PCO. Po pobycie w szpitalu badania wykazały, że mam PCO. Poziom LH-18[mlU/ml], FSH-4,73 [mlU/ml]. Od lekarza endokrynologa dostałam Metformię na dwa miesiące, wyczytałam, że jest ona na cukrzyce, ostatnio też przypadkowo się dowiedziałam, że mam nie tolerancje glukozy(krzywa cukrowa 2 punktowa 104mg/dl,a insu lina test po glukozie -0'-8,50[uLU/mL], 120' -41,10 [uLU/mL], . Czy lek ten ma obniżyc cukier czy moge zachorować na cukrzyce? W rodzinie nie było cukrzycy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ten lek stosuje się w celu uwrażliwienia tkanek na insulinę a przez to na obniżenie stężenia glukozy. Wskazana konsultacja z diabetologiem.