Pęcherz moczowy o gładkich obrysach
Witam Czy konieczne jest stosowanie Apo-flutam a potem Eligard w sytuacji gdzie nie mam jeszcze scyntygrafii kości. Czy po lekarstwie brachyterapia jest możliwa? W MR stwierdzono pęcherz moczowy o gładkich obrysach.Prostata podpęcherzowa o wym. 37x47x38 mm po lewej stronie nieprawidłowego obniżonego sygnału w sekwencji T2 o wym,15x10 i 8x6 zmiany nieco wzmacniają sygnał po podaniu kontrastu. Widoczne zatarcie torebki oraz tkanki tłuszczowej obraz może odpowiadać wykroczeniu procesu poza prostatę

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Wiesław Mahaczek Urologia
60 poziom zaufania
witaj
nie wiem jakie jest PSA badanie histopatologicze biopsji prostaty , ale leczenie trzeba kontynuowac
pozdrawiam
Witam, nie podaje Pan wyniku badania histopatologicznego, a bez niego (i rozpoznanego w nim raka stercza) nie należy wdrażać żadnego leczenia hormonalnego. Jeśli jest to badanie i są inne cechy zawansowania choroby (rak prostaty w stadium zaawansowanym) to leczenie opisane jest właściwe. Pęcherz o gładkich obrysach nie ma tu nic do rzeczy. Pozdrawiam RH