Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęcherzyk ciążowy - czy przebiega prawidłowo?

W cyklu, tuż po poronieniu (15 .01. 2011, poronienie samoistne w piątym tygodniu, bez łyżeczkowania ) zaszłam w ciążę. Wynik badania hcg z krwi - 1156, w 34 dniu cyklu (licząc od 15 stycznia, czyli pierwszego dnia krwawienia poronnego ). W 36 dniu cyklu badanie usg wykazało pęcherzyk ciążowy w jamie macicy o wielkości ok 5mm. Czy wymiar pęcherzyka nie jest zbyt mały? Czy jest szansa na dalszy prawidłowy rozwój tej ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Krwawienie i ból w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Wiek ciążowy określamy na podstawie daty wystąpienia ostatniej miesiączki. W Pani przypadku nie mamy takich danych, gdyż zaszła Pani w ciażę od razu po poronieniu, nie czekając na pierwszą menstruację. Nie możemy traktować pierwszego dnia krwawienia związanego z poronieniem jak pierwszego dnia miesiączki. Nie wiemy dokładnie, kiedy miała Pani owulację - zazwyczaj pojawia się ona 2-4 tygodnie po zakończeniu krwawienia związanego z poronieniem.

Wielkość pęcherzyka ciążowego odpowiada ciąży 4-tygodniowej. Z wyżej opisanych przyczyn, a także ze względu na fakt, że jest to ciąża bardzo młoda, nie możemy na razie spekulować, czy rozwój jej jest prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy