Pęcherzyk ciążowy nieadekwatny do wieku ciąży w 10. tygodniu ciąży

Witam. Obecnie jestem w 10tyg ciąży (wiek ciąży pewny gdyż było to in-vitro). Crl wynosi 31,2mm natomiast pęcherzyk ciążowy 42,4mm betaHcg 67000. Czy zarodek ma odpowiednio miejsca w pęcherzyku, aby mogył się prawidłowo rozwijac wszystkie narządy dziecka. Na wizycie doktor stwierdził, że sam pęcherzyk ciążowy nie jest adekwatny do wieku ciąży. Czy są powody do zmartwienia czy wszystko jest okey? Oczywiśćie będę miała wykonane badania prenatalne, ale to dopiero w 12tc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście obecnie wymiar pęcherzyka jest nieco za mały, choć aby to precyzyjnie ocenić należałoby porównać kolejne badania. Proszę na spokojnie odczekać do 12 tc, kiedy to będą odbywały się badania prenatalne.