Pęcherzyk żółciowy w kształcie czapki frygijskiej

Witam. Wykonałam badanie prenatalne w 20 tygodniu ciąży. W uwagach mam zapisane pęcherzyk żółciowy w kształcie czapki frygijskiej, do weryfikacji w kolejowych badaniach( do różnicowania zdwojenie pęcherzyka żółciowego). Bardzo się martwię, czy z maluszkiem wszystko w porządku. Czy to jest jakaś wada wrodzona? Czy powinnam się niepokoić?

Szanowna Pani, pęcherzyk w kształcie czapki frygijskiej występuje u ok 4% społeczeństwa, na ogół nie daje objawów. Bez obaw. Serdecznie pozdrawiam