Pęcherzyk żółciowy z kilkoma polipami, torbiele w nerkach i złogi po badaniu USG

dzień dobry.Jestem po badanu USG ,lekarz radiolog stwierdził,pęcherzyk żółciowy z kilkoma polipami do 4,8mm,w obu nerkach kilka torbieli do 14mmw prawej nerce i do 9mmw lewej nerce oraz złóg 3mm w lewej nerce co znaczą te wyniki wyniki, czy muszę podać się operacji dziękuję

Witam. Jeśli chodzi o torbiele w nerkach to nie są duże i poza okresową kontrolą nie ma potrzeby interwencji. Jeśli chodzi o pęcherzyk to proponowałbym rozmowę z chirurgiem czy planowa cholecystektomia nie byłaby wskazana