Pęcherzyki żółtkowe w pęcherzyku ciążowym

Co mogą oznaczać 3 pęcherzyki żółtkowe w pęcherzyku ciążowym? Wg om to 8t3d a wg usg 6t6d. Jednaj lekarz nie mógł uchwycić echa zarodka gdyż 2 pęcherzyki nachodzą na siebie. Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie chciałbym w zaistniałej sytuacji stawiać konkretnego rozpoznania. Zwyczajowo do końca I trymestru na USG powinno być wiadomo czy to ciąża wielopłodowa. Zdarzają się wyjątki, kiedy jeden zarodek idealnie chowa się za drugim. Kluczowe dla jakichkolwiek spekulacji w tej kwestii jest kolejne badanie USG i jego ocena przez lekarza.