Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam, drobne naczynka koloru od niebieskiego przez fioletowy do czerwonego to tzw teleangiektazje czyli pajączki naczyniowe, które nie tylko sa defektem kosmetycznym ale i często generują obrzęki goleni, uczucie rozpierania i ból łydek, a w razie urazu powstają w tej okolicy wieksze niż zazwyczaj podbiegnięcia krwawe - siniaki. Ze względów medycznych i estetycznych mozna rozważyć mikroskleroterapię tych nieprawidłowych naczynek, co poprawia odpływ zylny w kończynach i spowalnia powstawanie nowych pajaczów. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy