Pęknięcia i ranki w okolicy odbytu

Witam. Od dłuzszego czasu borykam sie ze wstydliwym problemem. Przy odbycie tworzą mi sie ranki, pęknięcia, ktore przy myciu pieką a nacodzien bardzo swędzą. Ostatnio przeszłam kuracje lekiem Pyrantelum, bo myślałam ze to przez owsice. Po nim jest jednak troche lepiej, ale nie do końca. Smaruje maścią pimafucort, ale pomaga na niedługo. Miałam też Posterisan H, ale on w ogóle nie pomagał. Tak wiec problem nawraca. Co mi dolega? prosze o opinie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do proktologa lub chirurga, który oceni zmiany podczas bezpośredniego badania.