Pęknięcia naskórka na żołędzi - czy to może być grzybica?

Witam. Od 2 miesięcy na mojej żołędzi znajdują się 3 pękniecia na naskórku, tak jakby złuszczona skóra. Obszar tych pęknięć jest czerwony i NIE swędzi. Czy mogą być to objawy grzybicy? Chciałbym również oznajmić, że 2 miesiące temu zacząłem chodzić na basen i obszary złuszczającego naskórka są tylko na żołędzi.

Witam!

Mało prawdopodobne, aby opisane przez Pana dolegliwości spowodowane były grzybicą. Złuszczanie skóry może być spowodowane wysuszeniem (chlorowana woda na basenie). Żołądź penisa tak naprawdę pokryta jest nie skórą (jak trzon penisa), ale błoną śluzową, która jest dość delikatna. Jeśli dolegliwości niepokoją Pana, warto udać się do lekarza.

Pozdrawiam!