Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęknięta prezerwatywa a ryzyko zajścia w ciążę

Witam Kochałam się z partnerem z zabezpieczeniem ( prezerwatywą ) w pewnym momencie ona pękła z boku, ale wytrysku nie było i od razu gdy strzeliła przerwaliśmy stosunek, na dodatek mam kilku miesięczne zaburzenia owulacji, ostatnią miesiączkę miałam w grudniu zeszłego roku. Od stosunku minęły 4 tygodnie, nie miałam żadnych objawów tylko czasami boli mnie żołądek ale to pewnie z nerwów , ale teraz jest w porządku. Chciałam się zapytać czy byłoby jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę ?
KOBIETA ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przy pęknięciu prezerwatywy ryzyko zajścia w ciąże jest duże. Jednak w sytuacji tak nieregularnych menstruacji ryzyko jest znacznie mniejsze co jednak nie oznacza, że można ciąże wykluczyć. Proponowałbym wykonać test ciążowy. Będzie to wstępna ocena sytuacji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Ryzyko zajścia w ciążę w takim przypadku jest mało prawdopodobne. Dla pewności polecam wykonać test ciążowy. Dodatkowo proszę zgłosić sie do ginekologa, ponieważ ma Pani zaburzenia cyklu miesiączkowego, które koniecznie trzeba zdiagnozować Pozdrawiam

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy