Pęknięta prezerwatywa i stosunek bez zabezpieczenia a ciąża

Mam 17 lat. Jestem kobietą. Dzisiaj kochałam się ze swoim chłopakiem. Boję się, że mogę być w ciąży. Prezerwatywa pękła. Chłopak powiedział, że nie ma już przy sobie następnej. Zaczęliśmy się kochać bez prezerwatywy.
Czy mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Boję się strasznie, że mogę być w ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być?
P.S. Nie wiem czy chłopak miał wytrysk. Był to stosunek przerywany.

Lek. Łukasz Kowalski

Mam 17 lat. Jestem kobietą. Dzisiaj kochałam się ze swoim chłopakiem. Boję się, że mogę być w ciąży. Prezerwatywa pękła. Chłopak powiedział, że nie ma już przy sobie następnej. Zaczęliśmy się kochać bez prezerwatywy.
Czy mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Boję się strasznie, że mogę być w ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być?
P.S. Nie wiem czy chłopak miał wytrysk. Był to stosunek przerywany.

Mam 17 lat. Jestem kobietą. Dzisiaj kochałam się ze swoim chłopakiem. Boję się, że mogę być w ciąży. Prezerwatywa pękła. Chłopak powiedział, że nie ma już przy sobie następnej. Zaczęliśmy się kochać bez prezerwatywy.
Czy mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Boję się strasznie, że mogę być w ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być?
P.S. Nie wiem czy chłopak miał wytrysk. Był to stosunek przerywany.

Droga Pani!

Za wcześnie na jakiekolwiek dywagacje na temat czy jest Pani w ciąży czy nie. Test ciążowy, który pośrednio może dać odpowiedź na to pytanie można wykonywać już w 6-mym dniu po stosunku (najnowszego typu testy), jednak zalecane jest by wykonywać je ok. 10 dnia po możliwym zapłodnieniu.
Czynnikiem, który przede wszystkim musi zaistnieć by doszło do zapłodnienia jest owulacja, czyli jajeczkowanie, które nastąpiło w ciągu kilku dni od stosunku (czym bliżej stosunku tym szansa ciąży większa). Oczywiście w związku z tym, że stosunek był przerywany (warto zapytać partnera czy doszło do wytrysku nasienia) szanse te są małe, aczkolwiek istnieją. Stres spowodowany tą sytuacją może spowodować, że przesunie się Pani termin miesiączki o kilka dni - w tej sytuacji proszę nie wpadać w panikę, jedynie wykonać test ciążowy płytkowy (dostępny w każdej aptece).

Warto poznać swój organizm, pomocna w tym może być lektura artykułu na temat fizjologii cyklu miesiączkowego, który znajdzie Pani w artykule wyznaczanie dni płodnych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.