Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęknięta prezerwatywa i wytrysk na zewnątrz a ryzyko ciąży

Witam! Mam 18 lat, a mój chłopak 20. Dziś uprawialiśmy seks. Nie był to pierwszy raz, lecz któryś z kolei. Zabezpieczamy się tylko prezerwatywą z firmy Durex (extra safe lub classic). Mój chłopak podczas stosunku, co jakiś czas sprawdza czy z prezerwatywą wszystko w porządku, do tej pory było dobrze. Dziś po zakończeniu zauważył, że prezerwatywa pękła na długość 1 centymetra w poziomie w górnej części penisa (chodzi mi o część prawie przy jądrach). Chciałam jeszcze dodać, że doszedł poza mną. I chciałam się dowiedzieć, czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Stosunek odbył się jakieś 2 godziny temu. Proszę o szybką i dokładną odpowiedź. Bo może wypadałoby zastosować tabletkę 72 po? Z góry dziękuję!

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Należy pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia 100% pewności i podejmując aktywność seksualną musi się Pani godzić z pewnym ryzykiem zajścia w ciążę. W przypadku wystąpienia nieporządnych z punktu widzenia skuteczności antykoncepcji zdarzeń - jak pęknięcie prezerwatywy czy zapomnienie tabletek antykoncepcyjnych to ryzyko wzrasta. Trudno mi powiedzieć na ile ryzyko to wzrasta w danym przypadku, bo zależy to od wielu czynników, m.in. dnia w cyklu płciowym czy fizycznej możliwości dostania się plemników do Pani dróg rodnych. Z tego co Pani pisze, to taka szansa była minimalna, gdyż wytrysk miał miejsce na zewnątrz. W takiej sytuacji wydaje mi się, że ryzyko nie jest istotnie większe niż w sytuacji gdy prezerwatywa nie pęka, a więc nadal jest na tak niskim poziomie, że nie warto rozważać wzięcia tabletki "po". Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy