Penis o wymiarach 10 cm u 15-latka

Witam mam 15 lat a mój penis ma 10 cm. Wstydzę się tego normalni ludzi maja po 15-17 cm w moim wieku . To nie jest normalne bardzo się wstydzę nie wiem co mam zrobić ciężko mi z tym proszę o pomoc .
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Seks za awans

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Średnia długość penisa we wzwodzie waha się między 14-15,5 cm (14,7 cm). Bardzo ważne jest właśnie stwierdzenie we wzwodzie. Aby pomiary wielkości penisa były wiarygodne, mężczyzna powinien je przeprowadzać w stanie pełnej erekcji (dla wielu osób mających zaburzenia erekcji, może to być spory kłopot) i w pewnych odstępach czasowych. Można wtedy zsumować wyniki i ustalić średnią wielkość. Na poszczególne pomiary mogą bowiem mieć wpływ takie czynniki, jak: temperatura otoczenia, podniecenie seksualne, odstęp czasowy od poprzedniego wzwodu. Jeżeli rzeczywiście wymiar jest taki jak Pan podaje to proszę pamiętać iż istnieją urządzenia oraz ćwiczenia powiększające wielkość członka

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Zazwyczaj młodzi mają niesłusznie kompleks wielkości członka. Ale obowiązuje nas medycyna faktów, a nie hipotezy... Proponuję porozmawiać szczerze z rodzicem i zasugerować wizytę u chirurga urologa. On zobaczy, zbada, wyjaśni. Poza tym dojrzewanie i rośnięcie jest sprawą o indywidualnej dynamice i jeszcze potrwa kilka lat.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy