Permanentna biała wydzielina z pochwy - czy to coś poważnego?

Witam,
mam 21 lat od ostatniego czasu co parę dni mam gęstą białą wydzielinę nawet okresu nie dostałam teraz jestem w trzecim dniu, gdzie powinnam mieć okres 3 dzień, a okresu nie widać tylko gęstą biała wydzielina. Czy to coś poważnego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To naturalne, że w drugiej fazie cyklu, to jest od owulacji do miesiączki, śluz szyjkowy, wydostający się z dróg rodnych, przybiera białą barwę i jest gęsty oraz nierozciągliwy. U niektórych kobiet pojawia się on też w dość dużych ilościach. Jednak podobny śluz występuje w ciąży i wtedy jest go zazwyczaj więcej niż podczas cyklu miesiączkowego. Radzę wykonać test ciążowy już teraz i w razie wyniku negatywnego, ponownie po tygodniu. Miesiączka może też opóźniać się z zupełnie innych powodów- od czasu do czasu krwawienie menstruacyjne może nawet w ogóle się nie pojawić nawet u całkiem zdrowej kobiety, szczególnie w okresach wytężonego wysiłku czy stresu. Jeśli wydzielina ma dodatkowo nieprzyjemny zapach, to znaczy że mogło natomiast dojść do infekcji pochwy. W takim układzie powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, by zdiagnozować i leczyć zakażenie.
Pozdrawiam serdecznie!