Pessar w ciąży a skrócenie szyjki macicy

Założono mi pessar w 15 tygodniu ciąży, ponieważ szyjka macicy mi się skraca. Aktualnie jestem w 19 tygodniu, i jak wkładam luteine do pochwy, wyczuwam pessar, chociaż nie pcham palcy głęboko. Czy to normalne, czy on mi się zsunął?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pesar może być wyczuwalny, jednak przy dość głębokiej aplikacji leku dopochwowego. Dla pewności powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza ginekologa celem rewizji, czy znajduje się on na swoim miejscu i nie doszło do zsunięcia z szyjki macicy.