Petting i kontakt seksualny w 18 dniu cyklu

Witam. Moja dziewczyna ma cykle 26-28 dniowe a dzisiaj wypada jej 18 dzień cyklu.W trakcie pettingu doszło do bezpośredniego kontaktu miedzy narządami rodnymi przy czym z członka był wydzielany preejakulat. Czy jest możliwa ciąża?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie. W celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży należy wykonać test ciążowy nie wcześniej niż 8-10 dni po zapłodnieniu czyli ewentualnie około 28 dnia cyklu.