Petting, okres a ciąża

5 dni temu uprawiałam z chłopakiem petting, dzisiaj dostałam okres. Czy nadal mogę niepokoić się, że mogłam zajść w ciążę, jeśli on włożył mi palec na głębokość ok. 2 cm? Wcześniej nie miał wytrysku, ale boję się, że mógł dotykać członka, na którym mógł być preejakulat.

Mam nieregularne miesiączki, więc nie wiem czy były to dni płodne, mogę jedynie powiedzieć, że wydaje mi się, iż nie miałam zbyt dużo śluzu. Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli dostała Pani miesiączkę, podobną pod względem długości i obfitości do poprzednich, 5 dni po "wydarzeniu", to szansy na ciążę nie ma. Niezależnie od tego, czy miesiączka pojawia się regularnie czy nie, owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed krwawieniem. Dlatego nie powinna się Pani obawiać, że mogło dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam!